https://www.high-endrolex.com/24
https://www.high-endrolex.com/24
https://www.high-endrolex.com/24
https://www.high-endrolex.com/24
Jak správně kouřit + video | JakSprávně.cz

Jak správně kouřit


Připraveni si zapálit? Kouření může vypadat jednoduše, ale je to přece jenom o něco víc než jen sání kouře. Ať už chcete kouřit pouze pro efekt nebo prostě nechcete vypadat při kouření divně, tento článek Vám ukáže jak na to. Měli byste si být ovšem vědomi, že kouření může vážně poškozovat vaše zdraví a způsobit vážné nemoci jako rakovina nebo onemocnění srdce. Méně škodlivé jsou pak e-cigarety, žebříček nejoblíbenějších najdete zde.

Zapálení si

Před otevřením nového balíčku
Spousta kuřáků ma nějaké "rituály" spojené s kouřením, jeden z nich začíná už u otevírání nové krabičky. Jedním z nich je např. poklepání plné neotevřené krabičky o stůl, čímž dosáhneme většího udusání tabáku v cigaretách, taková cigareta potom hoří o něco lépe

Otevření balíčku
Odstraňte z krabičky celofánovou fólii, otevřete krabičku a dále odstraňte stříbrnou fólii. (U některých lidí následuje další rituál, kdy vezmou ihned první cigaretu, obrátí ji tak, aby byla tabákem nahoru a vrátí ji do krabičky. Někteří říkají že je to pro štěstí, někteří to dělají jenom ze zvyku, každopádně taková cigareta se kouří jako poslední).

Vyndejte z balíčku cigaretu
Pokud berete z balíčku první cigaretu, je možné že jsou cigarety v krabičce poměrně napěchované. Vezměte krabičku do pravé ruky a švihněte spodním okrajem do dlaně levé ruky. Po nárazu by mělo dojít k uvolnění pár cigaret a ty pak měly z krabičky povyskočit. (Je možné že krabičkou třísknete s takovou silou, že uvolněné cigarety z krabičky úplně vyletí, s tím si nelamte hlavu, časem se v tom zdokonalíte a získáte potřebný grif, naopak je to zanmení, že na to jdete správným způsobem). Z balíčku v kterém už je cigaret méně, jdou vyndávat cigarety podstatně snáze. Pokud chcete působit dostatečně "krutopřísně", nevyndáváte cigaretu z krabičky rukou, ale rovnou ji berete mezi rty.

Vezměte cigaretu do ruky
Podle toho jak držíte cigaretu v ruce se hned pozná jestli jste kuřák nebo ne, cigareta je součástí kuřákovy ruky, pokud někdo vykouří 20 cigaret denně, dost podstatnou část dne tráví s cigaretou a musí se naučit s ní dělat jiné věci (vařit, řídit, otvírat pivo). Nejčastěji se drží cigareta mezi ukazováčkem a prostředníčkem, v místě kde začíná poslední článek prstů, žhavým od sebe. Drží se pak filtr na cigaretě (část s popelem hoří a mohla by vás jinak ke konci cigarety popálit a taky vám budou méně smrdět prsty). Druhým způsobem je potom držení cigarety mezi palcem a ukazováčkem. Opět držíme filtr a žhavou část cigarety máme jakoby v dlani. Vypadá to víc machrovsky, ale jakmile se popálíte, domachrovali jste.

Cigaretu můžete držet i v ústech (pokud například potřebujete obě ruce k práci), v takovém případě se drží v koutku úst, nevýhodou je, že vám jde štiplavý dým z cigarety přímo do nosu a může to být dost otravné.

Zapalte si
Dejte si cigaretu do úst, škrtněte sirkou nebo zapalte zapalovač a pomalu přiložte plamen ke konci cigarety. Tohle může být nejproblematičtější část celé akce, protože oheň rád shasíná, nezapomeňte že správný kuřák si zapálí za chůze, v dešti, při silném větru a ještě u toho celou dobu telefonuje ;) Jakmile přiložíme plamen ke špičce, potáhneme z cigaretu kouř do úst (stejně jako byste chtěli brčkem nasát zbytek mléka ze sklenice), hned dým zase vyfouknem a potáhneme z cigarety znovu než se nám na konci rozžhaví tabák (tzv. motor). Během celého zapalování cigarety kouř nevdechujeme do plic (nešlukujeme). Zbytečně bychom vdechovali např. síru ze zápalek a může se stát že cigareta špatně chytá a budeme ji muset "roztahovat" na víckrát (šlukování by nás zbytečně zdržovalo).

Šlukováni
Jakmile máme cigaretu správně rozpálenou, poprvé si potáhneme. Opět nasajeme dým z cigarety do úst,
ale tentokrát jej  vdechneme. Zbytečně kouř v plicích nezadržujeme a hned jej zase vydechneme. Začínající kuřák by měl začínat s light cigaretami, pokud by šlukuje tvrdé cigarety, pravděpodobně se mu udělá nevolno (dostane motáka). Měl by také popotahovat dým z cigarety v menším množství. Čím více budete kouřit, tím více bude zvládat silnější šluky a budete kouřit častěji. Tím vám začnou problémy se závislostí na nikotinu, mějte stále na paměti, že kouření zabíjí.

Vydechnutí kouře
Vydechnout se dá jak nosem, tak ústy. Kouř nebude tak intenzivní jako, když jej vyfukujete z úst bez šlukování. Pokud chcete zaujmout před přáteli, můžete zkusit vyfukovat kroužky, ty se dělají lépe pokud kouř nevdechujete do plic, ale máte jej pouze v ústech. Zůstává tak hustší a ve vduchu jdou kroužky lépe vidět.

Tipněte cigaretu
Jakmile máte žhavý popel na cigaretě kousek od filtru, cigaretu tipneme (zhasneme), cigaretu vemte a zamačkněte žhavým koncem do popelníku. Dejte si pozor abyste ji tipnuli pořádně a cigareta dále nedoutnala a neobtěžovala tak okolí. Jedná se v podstatě o jistý druh rituálu, každý kuřák má svůj způsob tipnuti cigarety. A většinou když se podíváte do popelníku, jste schopni rozeznat čí nedopalek (vajgl) patřil komu.

Pokud jste na ulici cigaretu můžete hodit na zem a nedopalek zašlápnout do země podrážkou. Zbytečně ovšem nedělejte v městech nepořádek a vždy se snažte nedopalek hodit do popelníku nebo řádně uhašenou hodit do popelnice. Pokud se rozhodnete pro e-cigaretu, žebříček nejoblíbenějších najdete zde.

Související články

Diskuse

Jméno:
Text:
Loňský rok:
Diskuse neobsahuje žádný příspěvek
Zobrazena strana 1 z 1 celkem