https://www.high-endrolex.com/24
https://www.high-endrolex.com/24
https://www.high-endrolex.com/24
Jak správně posilovat břicho + video | JakSprávně.cz

Jak správně posilovat břicho


Takže už jsme si řekli, že bude potřeba upravit stravu, nasadit nějakou tu dietu nebo se začít věnovat i aerobním cvičením na spálení tuků. Teď se podívejme, jak by mělo cvičení břicha vypadat.

10 nejefektivnějších cviků

1) Kolo

Lehněte si na záda a dejte ruce za hlavu. Zvedněte lopatky a nohy ze země a střídavě přitahujte kolena k protějším loktům. Střídejte pravidelně levou a pravou stranu. Cvičení opakujte 12-16x v 1-3 sériích.

2) Zvedání nohou ve visu

Zavěste se na hrazdu a zvedejte plynule napnuté nohy do úrovně pasu. Pohyb musí být plynulý a bez houpavých pohybů. Cvičení opakujte 12-16x v 1-3 sériích.

3) Leh sedy na míči

Lehněte si zády na balón a ruce dejte za hlavu. Pomocí břišních svalů zvedněte trup z balónu. Hrudník zvedejte směrem k Vašim bokům. Při povolení svalů dbejte na to, aby se balon nehýbal. Cvičení opakujte 12-16x v 1-3 sériích.

4) Leh sedy s naplýma nohama

Lehněte si zády na zem a zvedněte narovnané nohy. Dejte ruce za hlavu, ale vyvarujte se tahání za krk. Pomocí břišních svalů zvedejte trup a lokty se střídavě dotýkejte kolen. Cvičení opakujte 12-16x v 1-3 sériích.

5) Leh sedy s natáhnutýma rukama

Lehněte si na záda, pokrčte nohy, spojte ruce a natáhněte je za sebe. Pomocí břišních svalů se zvedejte až odlepíte lopatky z podlahy. Po celou dobu cvičení dávejte pozor, abyste měli ruce natáhlé zárověň s hlavou. Cvičení opakujte 12-16x v 1-3 sériích.

6) Obrácené leh sedy

Lehněte si na záda, ruce za hlavu a skrčte nohy. Nohy zvedněte a pomocí břišních svalů se zvedejte a zároveň přitahujte pokrčené nohy k hlavě. Cvičení opakujte 12-16x v 1-3 sériích.

7) Plank on Elbows and Toes

Lehněte si na břicho. Lokty se opřete o podlahu. Potom se zvedněte a zůstaňte v poloze, kdy se země dotýkáte pouze lohky a špičkami noh. SDržte zpevněné břicho a zůstaňte narovnaní jako přímka. Tento cvik je dobrý na posílení středu těla. Vydržte 20 - 60 sekund a opakujte 3x až 5x.

Na závěr mé oblíbené video, podle kterého můžete cvičit - ABS workout in 8 minutes to get six pack

Související články

Diskuse

Jméno:
Text:
Loňský rok:
Diskuse neobsahuje žádný příspěvek
Zobrazena strana 1 z 1 celkem